SW_logo

Konstrukcja centrum obróbczego SW

Centra obróbcze CNC są użytkowane wszędzie tam, gdzie kluczowe znaczenie ma maksymalna dokładność i efektywność produkcji. Rozwiązania produkcyjne firmy SW, poza licznymi zastosowaniami w przemyśle motoryzacyjnym, pokazują swój potencjał także w branży maszyn rolniczych i budowlanych, jak również dziedzinie produkcji układów hydraulicznych oraz pneumatycznych. Kolejnymi zastosowaniami przy wytwarzaniu detali o wysokiej precyzji jest produkcja w branży medycznej oraz w technice elementów strukturalnych.

Taką uniwersalność zastosowania umożliwia unikalna konstrukcja maszyn oraz ich wyposażenie:

• Monoblok
• Jednostka 3-osiowa o konstrukcji „box in box”
• System 2-paletowy
• Od 1 do 4 wrzecion roboczych
• Osie X, Y, Z z silnikami liniowymi lub śrubą pociągową
• Magazyn narzędziowy do 254 szt
• Wyposażenie w 4- i 5-oś z napędami elektromagnetycznymi

Monoblok

Jednym z parametrów decydujących o jakości produktu końcowego jest dokładność i precyzja wykonania. Bardzo ważnym parametrem maszyny CNC jest jej sztywność. Dzięki niej tworzone są produkty na najwyższym poziomie.
Centra obróbcze firmy SW projektowane są zgodnie z zasadą konstrukcji w kształcie sześcianu. Stabilny monoblok minimalizuje ugięcie i dzięki odpornej na skręcanie formy zapewnia optymalny rozkład sił pomiędzy detalem a narzędziem za pośrednictwem uchwytu przedmiotu obrabianego, jednostki trzyosiowej oraz wrzeciona. Taka konstrukcja jest znacznie sztywniejsza niż konstrukcja otwarta. W konstrukcji otwartej występują odkształcenia maszyny, które mogą mieć znaczący wpływ na jej dokładność i stabilność podczas całego cyklu użytkowania.
Konstrukcja zamknięta monoblok, dzięki swej sztywności, umożliwia zastosowanie w centrum obróbczym więcej niż jednego wrzeciona, co ma ogromny wpływ na produktywność oraz obniża koszt produkcji detalu.

logo_sw_w

Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci w konfiguracji.

Podziel się tym artykułem z innymi:

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email