SW_logo

Centra obróbcze CNC | SW Machines

Blisko 3,5 tysiąca – tyle wynosi baza maszyn zainstalowanych i uruchomionych przez SW Machines na całym świecie. Innowacyjne technologie centrów CNC niemieckiego producenta są adresowane do wielu branż przemysłowych. Wszystkie wraz z ich wdrożeniem w postaci rozwiązań „pod klucz”.

Centra obróbcze CNC w Polsce

SW Machines produkuje dwa typy maszyn i w zależności od obrabianego komponentu, gdzie przesuw osi/wrzecion może być realizowany poprzez napędy liniowe lub śruby pociągowe. Maszyny wyposażone w śruby pociągowe gwarantują dokładność oraz możliwość zastosowania dużych sił/ posuwów. Z kolei maszyny wyposażone w napędy liniowe gwarantują najwyższą precyzję – dokładność i brak luzów nawrotowych – oraz posuwy dochodzące do 120 m/s przy przyspieszeniu 24 m/s².

Rozwiązania od SW Machines są używane w przemyśle wszędzie tam, gdzie wymagana jest niezawodność, dokładność oraz wydajność, czyli w motoryzacji, lotnictwie oraz przy produkcji narzędzi medycznych.

W zależności od wymagań procesowych lub klienta maszyny SW są dostosowywane pod indywidualne potrzeby. Adaptacji mogą być poddane: liczba wrzecion, zakres przejazdu osi, liczba gniazd magazynu narzędziowego itp. – Często bywa tak, iż niestandardowe wymagania stają się późniejszym standardem.

Produkcja seryjna i automatyzacja procesów produkcyjnych CNC w przemyśle

– Standardowo klient może wybrać jedną z dwóch możliwości: maszynę z technologią („pod klucz”) lub maszynę bez technologii – dodaje.

Jak wygląda proces przygotowania maszyny „pod klucz” (z technologią)? Po otrzymaniu rysunku detalu od klienta przygotowywana jest kalkulacja czasowa, która służy do doboru typu maszyny (ilość wrzecion). Po przygotowaniu konceptu zamocowania detalu i oferty lub ofert następuje prezentacja klientowi. Po akceptacji przez klienta i zamówieniu maszyny następuje proces jej przygotowania.

„Decydując się na zakup maszyny SW klient ma pewność, że otrzyma maszynę z procesem gwarantującym maksymalną wydajność i jakość przy gwarantowanej niezawodności maszyny”

W przypadku zakupu maszyny bez technologii sam proces jest szybszy i mniej złożony. – Po otrzymaniu od klienta wymagań procesowych/maszynowych, które musi spełnić firma SW Machines, tworzona jest oferta. Po prezentacji klientowi następuje wybór ostatecznej konfiguracji maszyny i – wreszcie – jej zamówienie.

Po dostarczeniu i instalacji maszyny klient może liczyć na wsparcie w procesie uruchomienia procesu w pełnym zakresie – stworzenie programu obróbczego, uruchomienie procesu, szkolenia itd.

logo_sw_w

Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci w konfiguracji.

Podziel się tym artykułem z innymi:

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email